Wednesday 26 March 2008

Schumacher znova na dveh kolesih

Sedemkratni svetovni prvak v Formuli 1, Michael Schumacher se je že novembra spogledoval z motocikli. Takrat se je v Valencii zapeljal z Ducatijevim GP7, nasvete pa mu je dajal Randy Mamola, legendardni dirkač iz časov dvotaktnih 500 kubičnikov. Tokrat se je usedel na Hondo.

V četrtek, 20. marca, je bil Schumacher gost ekipe IDM Superbike Honda Team in je s Hondo CBR1000 Fireblade 2008 odpeljal amatersko dirko na Madžarskem dirkališču Pannonia Ring. Prehitel je 27 tekmovalcev - amaterjev in tako pristal na zavidljivem tretjem mestu, trn v peti sta mu bila le Martin Bauer, ki je zasedel prvo mesto, drugo pa si je privozil Andreas Meklau. Schumijev najhitrejši krog je bil 2:01,309.

Michael je dokazal, da je iz pravega testa, in da ni hiter samo v Formuli, pač pa tudi na motociklih. Mogoče pa se udeleži še kakšnega resnejšega tekmovanja?